Gizem Yıldırım


Bir İnsan!Bir Kadın!Bir Çocuk!.. Bizi biz Yapan Vicdanımız Nerede?

.


İNSANLIK ÇÜRÜMEYE YÜZ MÜ TUTTU ?  YOK MU BUNA BİR EL ATAN YOK MU BUNA YÜREĞİ YANAN? 

Bugün Erzurum depremle değil bir gencin kendi canına ve masum bir kadının canına  ulu orta yerde kıymasıyla sallandı. Mersin’de 2.5 yaşındaki Müslüme’nin 500 metre yükseklikteki dağın tepesinde cansız bedeninin bulunmasıyla ve sayamadığım masum milyonlarca insanın çığlıklarıyla yankılandı!

Yine çığlıklar duyulmadı.O çığlıklara ses verilmedi.

Gün geçmiyor ki bir kadın ve bir çocuk ölmesin öldürülmesin!

Yetkililer nerede işlek bir cadde ortasında genç bir kadın hayattan koparılırken, o kadar insanın tepkisiz kalma sebebi ne? neden diye sorguluyor musunuz ? 

Bence bu ara sorgulayacağımız olaylar arasında en başa yer edinecek konu; insanlar ,etrafındaki olaylara neden bu kadar tepkisiz kalıyor? Müslüme bir anda ortadan kaybolurken ailesi neredeydi? ne kadar zaman sonra kaybolduğu fark edildi? 2,5 yaşındaki bir çocuğun bulunduğu yerden kilometrelerce uzaklıktaki yüksek bir dağda bulunması sizcede garip değil mi?

Ve yine kendimce sorguluyorum,kalabalık ve işlek bir caddede birinin kendi canına ve yanındaki kadının canına kıymasına nasıl  göz yumuldu? Neden çevredeki insanlar tarafından hiç bir müdahalede bulunulmadı?

Küçük de olsa, bir müdahale olsaydı eğer,şuan ikisi de hayatta olabilirdi. Bu vahşet bu denli kanlı olmayabilirdi.

Keşkeler sevilmez ama içimiz kanaya kanaya  keşke demekten alıkoyamıyoruz kendimizi.

Keşke Müslüme o gün hep göz önünde olsaydı,keşke bugün Erzurum’da bu olay olmasaydı,keşke bir müdahalede bulunulsaydı ,keşke hiçbir canın kıyılmasına göz yumulmasaydı.

Kadınlar,çocuklar,insanlar,hayvanlar ölüyor öldürülüyor,bizler ölüyoruz!

Elimizi vicdanımıza koyma vakti gelmedi mi ? Kendimizi sorgulayalım,o zaman sorunun hepimizde olduğunu anlayıp ve acıyı kalbimizin en ücra köşesinde hissedeceğimize eminim.

Bir insan!bir  kadın!bir çocuk!.. Bizi biz Yapan Vicdanımız Nerede?

Gizem Yıldırım

 Hifa semiz
20.11.2021 01:37:37
İç sesimiz olmuşsun o kadar haklısın ki çok utanıyorum böyle bir çağa denk geldiğimiz için kalemine yüreğine sağlık

Davut Tanas
20.11.2021 01:41:11

Ayçanur uzun
20.11.2021 10:24:54
Kadınların gücünü bu yazıyla birlikte tekrardan bizlere gösterdiğin için teşekkür ederiz gizem ☺️ Susmadıkça başaracağız

Rıdvan ibek
23.11.2021 18:25:02
Kalemine , yüreğine sağlık

Fatih EROĞLU
24.11.2021 12:39:57
Tebrik ederim Gizem hanım yüreklere dokunuyor yazınız önce vicdan muhabesi yaptırıyor sonrasında ise mantalite devreye giriyor teorik düşünceden çıkıyor olay ve birey olarak toplumsal bilinç artıyor kaleminize sağlık Gizem hanım yazılarınızın takipçisi olacağım