1

Cam Benim Tutkum” diyen Ayşen Savcı’dan Sekizinci Kişisel Sergi

2

Sabri Ülker Bilim Ödülü Kazananı Metabolizma ve Yaşam Sempozyumu’nda Açıklanacak

3

İSTANBUL’UN SİNEMAYLA RANDEVUSU SONA ERDİ

4

7. Uluslararası Antakya Film Festivali’nden“En İyi Erkek Oyuncu”Ödülü ile döndü

5

KANYON BÜYÜK YILBAŞI KONSERİ’NDE SERTAB ERENER SÜRPRİZİ!

6

Ümit Besen, Kalben, Selin Sümbültepe ve Melike Şahin ile İş Sanat’taydı

7

Pera Müzesi’nden Fotoğrafın İncelikleri Üzerine İki Sanatçı Atölyesi!

YAZMA VE DOKUMADA ÇAĞDAŞ YORUMLAR SERGİSİ ANADOLU’NUN KÜLTÜREL ZENGİNLİĞİNE IŞIK TUTUYOR

.

Üsküdar’ı, şehrin kültür sanat merkezi haline getiren Üsküdar Belediyesi, yazma ve dokuma sanatındaki eserleriyle Anadolu’nun kültürel zenginliğini modern yaşama kazandıran Doç. Dr. N. Didem Öz’ün Yazma ve Dokumada Çağdaş Yorumlar Sergisi’ni İstanbullularla buluşturdu. Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Şanlıer’in katılımıyla, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlik ile serginin açılış kurdelesi kesildi.

Doç. Dr. N. Didem Öz’ün Anadolu’nun el emeği dokuma ve yazmalarından yola çıkarak hazırladığı, özü Anadolu’da saklı eserlerden oluşanYazma ve Dokumada Çağdaş Yorumlar Sergisi, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Şanlıer’in katılımıyla, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan açılışla başladı. Yazma ve dokuma sanatlarının anavatanı olan Anadolu’nun kültürel zenginliğini modern çağın ihtiyaçlarıyla harmanlayarak hazırladığı eserlerden oluşan sergi, 4 Şubat tarihine kadar sanatseverleri Anadolu’nun en eski dönemlerine uzanan tarihi bir yolculuğa çıkaracak.

Zekeriya Şanlıer:

“Geleneksel kültürlerimize ışık tutacağız”

Sergi açılışında sanatçıya plaket taktim edenÜsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Şanlıer“Anadolu’nun kültürel motiflerini yansıtandokuma ve yazma sanatına gönül veren sanatçımızın eserlerini Üsküdarımızda sergilemekten ötürü büyük bir mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Bu sergi yeni nesillere geleneksel kültürümüzün aktarılması, toplumumuzda etkili bir tarih bilinci oluşturulması noktasında çok büyük bir kazanım sağlayacak. Geleneksel kültürlerimize ışık tuta