1

“YILIN KAMU KURULUŞU” ÖDÜLÜ PTT’NİN

2

Türk Telekom’un EyeSense uygulaması ile görme engelliler artık renkleri ayırt edebiliyor

3

Kişisel verilerin ihlalinden 3 milyon kişi etkilendi

4

Tusaş Ar-Ge günleri adı altında Erzurum'da düzenlenecek ortak bir çalıştayın sözü alındı.

5

Beklenen Cuma geldi! Bu gece başlıyor

6

Microsoft Türkiye pazarlamanın liderlerini bir araya getirdi

7

e-ticarette yeni yapılanma...

Tusaş Ar-Ge günleri adı altında Erzurum'da düzenlenecek ortak bir çalıştayın sözü alındı.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel KOTİL, ileri malzeme ve kaplama, katmanlı imalat ile termoplastik konularında proje çalışmalarında bulunduklarını vurguladı.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel KOTİL, ileri malzeme ve kaplama, katmanlı imalat ile termoplastik konularında proje çalışmalarında bulunduklarını vurgulayarak özellikle lisans seviyesinde yetenekli öğrencilerin ve öğrenci kulüplerinin sisteme dahil edilmesi gerektiğini açıkladı.

Ar-Ge konusunda şeffaf davrandıklarını ve ihtiyaç duydukları alanların web sayfası aracılığıyla paylaşıldığını ifade ederek ortak çalışmaya önem verdiklerini belirtti. Rektörümüz Prof. Dr. Bülent ÇAKMAK, Atatürk Üniversitesi ile birlikte başlatılan Ortak Ar-Ge programı hakkında bilgi verdikten sonra ETÜ bunyesinde gerçekleştirilen projelerden söz etti.

Tusaş Ar-Ge günleri adı altında Erzurum'da düzenlenecek ortak bir çalıştayın sözü alındı. Ardından Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR ve ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk GÖRGÜN'e ziyarette bulunan heyetimiz ülkenin ihtiyaçları doğrultusunda Erzurum Teknik Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi bünyelerinde bulunan Ar-Ge altyapıları kullanılarak savunma sanayine yapılabilecek katkılar konusunda toplantılar gercekleştirildi. Rektörümüz Prof. DR. Bülent ÇAKMAK ortak Ar-Ge işbirliğı kapsamında fotonik alanında bir örnekleme yaparak ASELSAN bünyesinde ürüne yönelik projelere talip olduklarını aktardı.