1

YAKUTİYE BELEDİYESİ KORONAVİRÜSE KARŞI TEDBİRİ ELDEN BIRAKMIYOR

2

Kasa kasa mantar topladılar

3

Çakır, THOF’a basın danışmanı oldu

4

Erzurum Havalimanı pisti bitmeyince Vali çıldırdı

5

Cenazesi köye defnedilmedi, yakınları cenaze namazında sinir krizi geçirdi

6

Aziziye’de Hizmetler Doludizgin İlerliyor

7

Erzurum’daki 5 kişinin öldürüldüğü olayda kaçan 2 şahıs yakalandı

Rektör Çakmak lise Öğrencileriyle bir arada

ETÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, Nevzat Karabağ Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle bir araya geldi.

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) ile Nevzat Karabağ Anadolu Lisesi işbirliğince düzenlenen ve "Rektör Hocamızla Bir Ders" teması ile okulun konferans salonunda gerçekleştirilen Gençlik Buluşması programı kapsamında, ETÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, lise öğrencilerine başarılı olma ve kariyer planlaması hakkında düşüncelerini paylaştı.

Çok sayıda öğretmen ve öğrencilerin katıldığı programda konuşan Çakmak, akademisyen olmasına rağmen kendini öğretmen olarak gördüğünü ve öğretmenin hayat boyu öğrenen anlamı taşıdığını söyledi.

Öğrenmenin sonu olmadığını ifade eden Çakmak, "Öğretmenler olarak bizler de öğrencilerden öğreniyoruz. Öğretmen ve öğrencinin öğrenmesi karşılıklı olur. Hem akademisyen hem de öğretmenler olarak sadece öğreten değiliz, aynı zamanda da sürekli öğreniyoruz." dedi.

 

İş hayatında başarılı olma yolunun mesleğini ve görevini sevmekten geçtiğini anlatan Çakmak, İşine, mesleğine sevgi duyulmadığında ve özen gösterilmediğinde başarısız olunduğunu ifade etti.

Çakmak; "Sokakları temizleyen, boyacılık yapan, üniversite okumayıp da hayatın içerisinde yoğrulup araba tamirciliği yapan biri başarısız bir insan mıdır, elbette başarısız değildir. Yaptığı işi severek hakkı ile yapan, o işte iş ahlakını önemseyerek yapan insanların hepsi bana göre başarılı insandır. İleride hangi mesleği icra ederseniz edin o işi hakkı ile severek, özümseyerek sürdürün. Başarısız insanlar da yaptığı işi sevmeyen ve işini yük olarak gören, özümsemediği için de mutlu olmayan ama belki de çok para kazanan insanlar da aslında başarısız insanlardır. Hayatta ne iş yapılırsa yapılsın, işi gönülden yaptığımız zaman çok başarılı oluyoruz."

Program karşılıklı hediye taktimi ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.