1

Cumhurbaşkanlığı'ndan ABD ziyareti açıklaması

2

Dışişleri'nden flaş Bolivya açıklaması!

3

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Hedefimiz zümrüt yeşili bir Türkiye fotoğrafı ortaya çıkarmaktır'

4

Devlet erkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında Anıtkabir'de

5

AK Parti Sözcüsü Çelik: 'Terör örgütleri, Suriye halkına ait kaynaklara el koydu'

6

CHP’Lİ TANAL’IN 10 KASIM MESAJI

7

AK Parti Sözcüsü Çelik: “Demokratik devletler DEAŞ'ı yenmeye odaklanırken teröre yeniliyor”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 'Avrupa DEAŞ videolarından korkudan sokağa çıkamıyordu'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Avrupa'nın kendi ülkelerinden olan DEAŞ'lıları almamasına yönelik, "Biz DEAŞ ile göğüş göğüse mücadele ederken onlar DEAŞ'ın yayınladığı

korkularından sokaklara çıkamıyorlardı. Maalesef korkak bir nesil ve sorumsuz bir nesil yetiştiriyorlar"dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, 2 Kasım Cumartesi günü Ankara'da, ATO Congresium Fuar ve Kongre Merkezi'nde "Verimlilik ve Teknoloji Fuarını" ziyaret etti. Tek tek stantları gezen ve görevlilerle sohbet eden Bakan Soylu fuar hakkında bilgiler aldı. Stantlarda bulunan ürünlerin özelliklerine de bakan Soylu, Emniyetin ve Jandarma'nın ihtiyaçları çerçevesinde ürünleri inceledi.

Bakan Soylu, fuarı ziyareti sonrasında kameralar karşısına geçerek gündeme ilişkin değerlendirmelere bulundu. Bakan Soylu operasyon bölgelerinde yakalanan DEAŞ'lılara ilişkin yöneltilen soruya, "DEAŞ'lı olup yabancı ülke vatandaşı olanları Fırat Kalkanı Harekat bölgesine götürüyor ve oradaki korunaklı cezaevlerinde onları tutuyoruz. Yabancılar için bunları bir mühlet daha gözetimimiz altında tutacağız ve kendi ülkelerine göndereceğiz. İşin kolayını herkes bulmuş DEAŞ'lı biri olduğunda vatansız hale getiriyorlar ondan sonra bulunduğu ülkede onun herhangi bir yere gitmesi hususunda kendisine ait bir sorumsuzluk ortaya koyuyorlar. Bu önümüzdeki günlerde tüm dünyada konuşulması gereken bir süreçtir. Bizim elimizde sadece Hollanda'nın değil İngiltere vatandaşı olup DEAŞ mensubu olanlar ve vatandaşlıktan çıkarılanlar da var. Bu aslında çatışma bölgeleri ile ilgili yeni bir durum. Biz kimsenin DEAŞ mensubunun oteli değiliz bunu böyle kabul etmek mümkün değil. Bu yeni bir yöntem; 'ben vatandaşlıktan çıkardım siz başınızın çaresine bakın' bu bizim açımızdan kabul edilebilir değildir. Ben ne yapayım senin teröristini, nereme koyayım, nerede tutayım. Bu özellikle çatışma bölgelerinden üzerimize kalan dünyanın çözmesi gereken konulardan birisidir. Diğer ülke vatandaşlarını Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde tutacağız. Sonra biz bunları kendi ülkesine göndereceğiz. Hangi hallerde gönderemiyoruz, kendi ülkelerinde idam cezası varsa biraz daha dikkatli davranıyoruz. Bu da uluslararası kurallar çerçevesinde belirlenmiş bir kuraldır" cevabını verdi.