1

ETSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI YÜCELİK; "ASİL MİLLETİMİZ ATAMIZIN MİRASINA EBEDİYEN SAHİP ÇIKACAKTIR"

2

BAŞKAN OĞUZ’DAN 10 KASIM MESAJI

3

BAŞKAN SEKMEN’DEN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI

4

ERZURUM’A YENİ BİR YEŞİL ALAN DAHA: 100. YIL MİLLET BAHÇESİ AÇILDI

5

100. Yıl Millet Bahçesi açıldı

6

Erzurum’da binlerce kişi 'ecdadına saygı' için yürüdü

7

Cadde eczanesi açıldı

GÜRCİSTAN BÜYÜKELÇİSİ JANJGAVA’DAN VALİ MEMİŞ’E ZİYARET

Gürcistan'ın Ankara Büyükelçisi George Janjgava, Erzurum Valisi Okay Memiş’i makamında ziyaret etti. Vali Memiş, ziyarette yaptığı konuşmada Türkiye ve Gürcistan’ın geçmişe dayanan dostlukları olduğunu söyledi.

Valilik girişinde Vali Memiş tarafından karşılanan Büyükelçi Janjgava, şeref defterini imzaladı. Ardından Vali Memiş’in makamına geçen Janjgava, gazetecilere yaptığı açıklamada Erzurum’un kendisi için çok önemli tarihi bir şehir olduğunu belirtti. Türkiye ile Gürcistan arasında siyasi anlaşmazlığın bulunmadığını ifade eden Janjgava, ekonomik ilişkilerin arttırılması gerektiğine dikkat çekti.

Sınır komşusu olan Gürcistan ile Türkiye arasındaki kültürel bağlara değinen Vali Memiş ise, “Gürcistan devletini ve Gürcü halkını çok seviyoruz, Türk milleti olarak adeta kardeş gibi görüyoruz. Yakın akrabalık ilişkilerimiz var.” dedi. 

Erzurum’da bulunan Öşvank ve Meryem Ana Kiliseleri’nin onarımı için yoğun mesai harcadıklarını kaydeden Vali Memiş, kiliselerin dünya mirası olduğunu ve kısa zamanda turizme kazandıracaklarını da sözlerine ekledi.

Ziyaret karşılıklı hediye takdimi ile son buldu.