Anahtar Kelimeler: Gözütok’ Mevlid Kandili Mesajı
1

İMAMOĞLU: “DEPREM ANA MESELE; KANAL İSTANBUL BOŞBOĞAZLIK”

2

BELTUR AÇILIŞ İÇİN TÜM TEDBİRLERİ ALIYOR

3

İŞKUR’LA YERLEŞENLERİN SAYISI YÜZDE 89 AZALDI

4

GÖLBAŞI BELEDİYESİ YEREL ÜRETİCİSİ SÜTLERİNİ HALKLA BULUŞTURDU

5

İSTANBUL’UN 39 İLÇESİNDE YOLLARIN YENİLENMESİ SÜRÜYOR

6

İSTON’DAN ULUSLARARASI BAŞARI

7

İBB ARAÇLARI NORMELLEŞMENİN İLK GÜNÜNDE TAM KAPASİTE ÇALIŞACAK

Gözütok’tan Mevlid Kandili Mesajı

Büyük Birlik Partisi Erzurum İl Başkanı, Yener Gözütok, Mevlid kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Büyük Birlik Partisi Erzurum İl Başkanı, Yener Gözütok, Mevlid kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Gözütok mesajında, “Cehalet, zulüm ve ahlaksızlığın doruk noktasına ulaştığı bir dönemde insanlık için son umut olan en sevgilinin dünyaya gelişi ile aydınlık bir devir açılmıştır. Bir fazilet güneşi ve hidayet meşalesi olan Sevgili Peygamberimizin gönderilişi, Yüce Allah’ın bütün insanlara en büyük nimetlerinden birisidir” dedi.

"Dünyevi sevgileri aşan Hz. Muhammed’in (S.A.V) sevgisi, onu Rabbimizin istediği üzere tanıma ve itaat etme yönünde elde etmemiz gereken bir sevgidir" diyen BBP İl Başkanı Yener Gözütok, mesajında şu ifadelere yer verdi; “ "Ülkümüz, onun ’Gökyüzünde yıldızlar gibidirler’ diyerek açıkladığı sahabeyi kiram efendilerimize öğrettiği yüce değerleri yaşatarak, rahmet Peygamberinin ’rahmet ümmeti’ olmaktır. Dünyada olup biten tüm hoyratlığa, çirkinliklere karşı adeta yeniden doğarak yeni ümit ve şevklerden, Allah’ın muazzez Kulu Resul-ü Ekrem efendimizden ve onun Cebrail soluklu şahs-i maneviyesinden feyizlenmek, sevgisini anlatmak ne güzel. Cenab-ı Mevla’mızın tüm alemlere rahmet, merhamet olarak gönderdiği ufuk peygamber Hz. Muhammed Mustafa’nın (A.S) insanlığa ulaştırdığı Allah kelamını idrak etmek, onun tüm çağlara müjde, rahmet, huzur, sekine olarak yaşadığı yegane örnek ’ahlakını’ sindirmek, seyitlerin efendisi, Cenab-ı Allah’ın ’Habibim’ diyerek ’ünsiyet’ ettiği değeri anlayıp yaşamak, mübarek ve pek mukaddes sevgisiyle gönüllerde taht kurarcasına barış ve kardeşliği yaygınlaştırmak, diyalogları pekiştirmek maksadıyla Mevlit Kandili’ni büyük bir saadetle idrak ediyoruz".

"İnsanlık değerlerinin bozulduğu, düşünce ve niyetlerin bulandırıldığı, dostlukların çıkar ve menfaate endekslendiği, vicdanlarda bütün insanlığı kucaklayacak umumi merhamet duygularının zayıfladığı, fertlerin çözülmeye ve mutsuzluğa doğru sürüklendiği günümüzde rahmet peygamberi Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V) yolunun yolcusu olmak tek kurtuluş yolumuzdur. Bu geceyi iyi bir fırsat bilip, ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım. İbadetin zevkinden bizi mahrum eden nefsin kötü arzularını frenleyelim. Gönül dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizlenelim. Bu duygular ile partim ve şahsım adına, aziz milletimizin ve İslam aleminin ’iki cihan serveri’nin dünyaya teşriflerinin yıldönümü olan Mevlit Kandili’ni kutlar, ülkemizin ve İslam aleminin birlik ve beraberliğine, zülüm, esaret ve sömürüden kurtuluşuna, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim. Salat ve selam onun üzerine olsun. Allah (cc), şefaatlerinden mahrum bırakmasın."