1

CHP’Lİ VEKİL MAHMUT TANAL’IN 23 NİSAN MESAJI

2

ÇİFTÇİYİ ÖDÜLLENDİRMEK YERİNE AŞI PARASI ALIYORUZ!

3

MHP’Lİ BAŞKANIN SATIŞI, CHP VE AKP’Yİ BİRLEŞTİRDİ

4

TANAL CENGİZ İNŞAAT YASAK GELMEDEN İŞÇİ KIYIMI YAPTI!

5

CHP'Lİ TANAL; YANDAŞ CENGİZ İNŞAAT’IN ŞANTİYESİNDE İŞÇİLER GREV BAŞLATTI

6

İKİ BAKANLIKTAN TERMAL KAMERAYA İKİ FARKLI CEVAP!

7

BARİ DAR GELİRLİLERİ AYIRMAYIN!

GÖREVDEN ALINAN HINIS ZİRAAT ODASI BAŞKANI KAYYUMA KAYYUM ATANDI!

Yurt dışına gönderdiği 5 çiftçinin PKK’yla irtibatı olduğu iddiasıyla görevden alınıp yerine kayyum atanan Hınıs Ziraat Odası Başkanı Abdulsamet Demir, ikinci kayyumun yerine kayyum olarak atandı.

Erzurum’un Hınıs ilçesi Ziraat Odası Başkanı Abdulsamet Demir, bir proje kapsamında yurt dışına gönderilen ve geri dönmeyen 5 çiftçinin terör örgütü PKK ile irtibatlı olduğu iddiasıyla Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından görevinden alınmıştı.


GÖREVDEN ALINDIĞI KOLTUĞA KAYYUM OLARAK ATANDI
Görevden el çektirilen ve hakkında soruşturma başlatılan Demir’in yerine ise kayyum olarak Karayazı Ziraat Odası Başkanı Mehmet Latif Maskan ile Karaçoban Ziraat Odası Başkanı Sabrullah Gündüz’ün atanmasına karar verildi. Abdulsamet Demir, hakkında verilen takipsizlik kararının ardından ise görevden alınan ikinci kayyum Sabrullah Gündüz’ün yerine kayyum olarak atandı.

TANAL MECLİS’E TAŞIDI: NEDEN SEÇİME GİDİLMİYOR?

6964 Sayılı Ziraat Odaları Ve Ziraat Odaları Birliği Kanunu‘nun 7. maddesi kapsamında her 4 yılda bir Aralık ayında seçim yapılması gerekirken; görev süresi çoktan dolan Demir’in ‘kayyum yöntemiyle’ yeniden koltuğuna oturması ve odanın seçime gitmemesi tartışma konusu oldu. Konuyu soru önergesi yoluyla TBMM gündemine taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olan seçimlerin by-pass edilmek istendiğini kaydetti.

Delegelerin iradesinin görmezden gelinerek Hınıs Ziraat Odası’nın seçime gitmemesinin ve ‘kayyumlu’ atamanın gerekçelerini sorgulayan Tanal, “Hınıs Ziraat Odası Başkanlığı’na sırayla yönetmesi için Mehmet Latif Maskan ve Sadullah Gündüz kayyum olarak atanmışken; hakkındaki suç isnadı nedeniyle görevinden uzaklaştırılan Abdulsamet Demir, hakkında verilen yargı kararından sonra hangi hukuki gerekçe ile görevden uzaklaştırıldığı meslek örgütüne kendisinin yerine kayyum olarak atanmıştır?” diye sordu.