Anahtar Kelimeler: DÜNYANIN MUTLU ÜLKESİ FİNLANDİYA
1

13. FETİH VE GENÇLİK BULUŞMALARI FİNAL YAPMAYA HAZIRLANIYOR

2

AK Parti Van Milletvekili Arvas’ın Çaldıran ziyareti

3

Başkan Geylani’den "Değerlendirme toplantısı"

4

Yönetmeni Çetin, Güder’i ziyaret etti

5

İstanbul Modern kapılarını yeniden açıyor

6

ÖZEL OKULLAR ve SALGIN DÖNEMİ EĞİTİM

7

SOLUNUM DERNEĞİ TÜSAD, 31 MAYIS DÜNYA TÜTÜNSÜZ GÜNÜ’NDE ÖNEMLİ BİR ÇAĞRI YAPTI: Sır açığa çıktı! Tütün içmeyen bir nesil için gençlerimizi korumalıyız

DÜNYANIN EN MUTLU ÜLKESİ FİNLANDİYA

Dünya Mutluluk Raporu’na göre dünyanın en mutlu ülkesi Finlandiya olurken, Türkiye’nin mutluluk sıralamasında 79’uncu olduğu görüldü. Böylelikle Türkiye’nin geçen yıla oranla 5 basamak gerilediği saptandı.

 

Mutluluk ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press ve ITS Medya’nın dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre geçen yıl mutluluk ile alakalı basına 140 bin 439 haber yansıdığı tespit edildi. Bu rakam bu yıl ise 97 bin 123 olarak kaydedildi. Haber başlıkları incelendiğinde mutlulukla ile ilgili en çok yapılan sosyal sorumluluk projelerinin gündeme geldiği görüldü.

 

İSKANDİNAV ÜLKELERİ MUTLU

 

Ajans Press’in, Birleşmiş Milletler 2019 Dünya Mutluluk Raporu’ndan elde ettiği bilgilere göre, dünyanın en mutlu ülkesi Finlandiya oldu. Finlandiya’yı Danimarka ikinci sıradan takip ederken, üçüncü sırada Norveç’in yer aldığı saptandı.Türkiye ise bu listenin ortalarında yer alırken, dünyanın en mutlu 79’uncu ülkesi olduğu görüldü. Böylelikle Türkiye’nin 2018 yılı verilerine göre 5 basamak gerilediği saptandı. Listenin son 3 basamağında yer alan ülkeler ise Afganistan, Orta Afrika Cumhuriyeti ve Güney Sudan olarak belirlendi.