1

Heyetler arası görüşmede dikkat çeken detay

2

Cumhurbaşkanı Erdoğan - Trump görüşmesi sona erdi!

3

Soylu: 'DEAŞ'ın çok önemli bir adamını Suriye'de ele geçirdik'

4

MECLİS’TE KULİS BALKONUNA KAMERA KONULMASINA TEPKİ BİRİ VEKİLLERİ GÖZETLİYOR!

5

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tazminat ödeyecek

6

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Müzakere masasında olmak bizi bağlamaz'

7

Dışişleri Bakanlığı: 'Doğu Akdeniz'deki haklarımız ve KKTC'nin haklarını korumaktan vazgeçmeyeceğiz'

Dışişleri'nden İsrail'in Filistin'de yeni konut inşa kararına tepki

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada,

“İsrail’in işgal altında tuttuğu Filistin topraklarındaki yasadışı yerleşimlerde 2 bin 342 yeni konutun inşa edilmesine onay vermesi bölgenin demografik yapısını değiştirmeye yönelik politikasının yeni ve açık bir örneğidir” denildi.

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Filistin topraklarında 2 bin 342 yeni konutun inşa edilmesine onay vermesine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “İsrail'in işgal altında tuttuğu Filistin topraklarındaki yasadışı yerleşimlerde 2 bin 342 yeni konutun inşa edilmesine onay vermesi bölgenin demografik yapısını değiştirmeye yönelik politikasının yeni ve açık bir örneğidir. 2019 yılında İsrail makamları tarafından onaylanan toplam ilave yerleşim birimi sayısının geçen seneye kıyasla neredeyse yarı yarıya artmış olması, İsrail'in iki devletli çözüm vizyonunu tahrip etme hedefinin somut bir göstergesidir” denildi.

Açıklamada, şu ifadelere de yer verildi:
“Uluslararası hukuku alay edercesine hiçe sayarak Filistinlilerin temel haklarını çiğnemeyi sürdüren İsrail'in bu yasadışı kararını reddediyor, uluslararası toplumun tüm üyelerini, bir kez daha Filistin halkına uygulanan işgal ve zulme karşı çıkma sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz.”