Anahtar Kelimeler: Çikolata fabrikasında
1

Van Gölü’nden çıkan ilginç atıklar sergilendi

2

Çatak’ta vahşi çöp depolama sona erdi

3

Kadın Kaymakam, sporcularla birlikte pedal çevirdi

4

Vali Bilmez pandemi ekibiyle bir araya geldi

5

Şehit ve Gaziler Derneği’nden Jandarma’ya teşekkür ziyareti

6

Kardeşinin anısına 200 adet fidanı toprakla buluşturdu

7

Atatürk Üniversitesinin hazırladığı 6 proje daha Tübitak tarafından desteklendi

Çikolata fabrikasında feci ölüm

Gaziantep'te bulunan çikolata fabrikasında makine bakımı yapan işçi, kontrol amaçlı çikolata karıştırma mikserinin içerisine girdi. Mikserin çalıştırılması ile genç işçi feci şekilde hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan çikolata fabrikasında makine bakım nedeniyle gelen 19 yaşındaki Mustafa Çoban, bakım ve kontroller için dev mikserin içerisine girdi. Bu esnada çalıştırılan mikser genç işçinin sonu oldu. Bıçakların arasına sıkışan genç işçi olay yerinde feci şekilde hayatını kaybetti. Fabrikada çalışan ve yetkililerin ihbarı üzerine olay yerine itfaiye arama kurtarma ekipleri geldi. Ekipler tarafından işçinin cenazesi sıkıştığı bıçakların arasından çıkarılırken, olay yerinde polis ekipleri ve savcı inceleme yaptı. Gencin cenazesi otopsi yapılmak üzere Gaziantep Adli Tıp Kurumuna getirildi.

Firma yetkilileri ise yaşanan olayın çok acı bir iş kazası olduğunu belirterek, olayla ilgili hem adli hem de idari soruşturma başlatıldığını ifade etti.