1

BÜYÜKŞEHİR’DEN ANLAMLI PROGRAM

2

ERZURUM BÜYÜKŞEHİR GÜREŞ’TE TÜRKİYE 3’ÜNCÜSÜ OLDU

3

BÜYÜKŞEHİR’DEN “KIŞ OKUMALARI” PROJESİ

4

BÜYÜKŞEHİR’DEN “ERZURUM’UN UNUTULMAZ SESLERİ” PROGRAMI

5

Rektör Çomaklı, Hafta Sonunu Çeşitli Ziyaretlerle Değerlendirdi

6

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un eşi Rana Selçuk Erzurum'da eğitim müzesi açılışı yaptı

7

Hattat Hüseyin Kutlu, Atatürk Üniversitesinin misafiri oldu

Başkan Yılmaz’dan 10 Kasım mesajı

Merkez Parti Erzurum İl Başkanı Ahmet Yılmaz, 10 Kasım Atatürk'ün Ölüm Yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümü nedeniyle mesaj yayımlayan başkan Ahmet Yılmaz, “ Mustafa Kemal Atatürk, ‘İlim ve fen nerede ise oradan alacağız ve her millet ferdinin kafasına koyacağız. İlim ve fen için kayıt ve şart yoktur.' sözleri ile bizlere muasır medeniyetler seviyesine çıkmanın anahtarını göstermiştir. Milli iradenin gerçekleşmesi için Gazi Mustafa Kemal'in gösterdiği demokratik hedefler yolunda önemli mesafelerin kat edildiği günümüzde, ülkemiz, istikrar içinde güçlenmeye ve büyümeye devam etmektedir.

Milletimizin tarihinde yetiştirdiği büyük liderlerden biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, askeri becerileri, liderlik ve devlet adamlığı vasıfları ile çağının önünde tarihi bir şahsiyettir. Milletimizi ortak bir ideal etrafında birleştirerek, Cumhuriyet'i bu toprakların tüm renkleri ile kaynaştırmıştır.


Bu duygu ve düşüncelerle, Merkez Parti İl Teşkilatı olarak, Cumhuriyet'imizin kurucusu, Türk ordularının ebedi Başkomutanı ve dünyanın gıpta ettiği eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 81. yılında rahmet, minnet, özlem ve saygıyla anıyoruz” ifadelerini kullandı.