1

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çanakkale Kara Savaşları'nın 105. yıldönümü mesajı

2

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Salgını yatay seyre geçirmeye başladığımızı görüyoruz'

3

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar!

4

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Başakşehir Şehir Hastanesinin yanına inşallah metro da gelecek'

5

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Haydar Baş için başsağlığı mesajı

6

Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu

7

Bakan Albayrak: '795 bin vatandaşın toplam 40,6 milyar TL'lik borcu ötelendi'

AK Parti Sözcüsü Çelik: 'Terör örgütleri, Suriye halkına ait kaynaklara el koydu'

AK Parti Sözcüsü Çelik, Twitter'da yaptığı açıklamada terör örgütlerinin Suriye halkına ait kaynaklara el koyduğunu söyledi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından Suriye'deki terör örgütlerinin işgalci varlığına ilişkin açıklama yaptı.

Çelik açıklamasında şu ifadeleri kaydetti:

“Birileri demokrasi tarihinin tüm kazanımlarını tahrip etmeye kararlı gözüküyor. İsimsiz bazı kaynaklar her gün Suriye petrolleri hakkında yeni bir açıklamada bulunuyor. Suriye'deki petrolün SDG'ye kulandırılacağını söylüyorlar. Suriye halkına ait kaynaklar üzerinde mülkiyet hakkı ilan etmek asıl işgalciliktir. Üstelik bu işgalcilik DEAŞ ve PKK gibi terör örgütleri tarafından gerçekleştirildi.

Terör örgütleri Suriye halkına ait kaynaklara el koydu. Tarihi eserleri yağmaladı. Petrol başta olmak üzere kaynakları sattı. Bunu DEAŞ, PKK, YPG, PYD, SDG tüm terör örgütleri yaptı. Terör insanlık suçlarını işlerken aynı zamanda halka ait kaynakları tahrip eder. Çünkü bir projedir. İsimsiz bazı yetkililer bazı devletler adına konuşuyor. Suriye halkına ait kaynaklar üzerinde kanunsuz hak iddia ediyorlar. Ve bu kaynakları terör örgütü SDG'ye kullandıracaklarını söylüyorlar.