Hacı Ahmet Ünlü


Din Tüccarı Belamdan Yanmaz Kefen

Din Tüccarı Belamdan Yanmaz Kefen


Günümüzde insanların dini duygularını istismar ederek servet peşinde koşanların sayısı gün geçtikçe artmakta. Bunlar arasında en önemli kişilerden biri de; çıkardığı ürünlerle gündem yaratan #ismailaga Cemaati ileri gelenlerinden Kâfir Cübbeli  Cemaat Sohbetinde kafir Cübbeli Şöyle Diyor  “Yazılırsa, o kişi mezarında korkmaz, kabrine cennetten bir pencere açar, cennet bahçelerinden bir bahçe yapar. Bu rivayetle amel etmek isteyenler, önceden yazdırmalı, yakınlarına da vasiyet yapmalı. Çarşamba’daki dükkanda hazır olmak üzere. Belki de hazırlanmıştır, sorarsınız. Kadın ve erkek farklıdır. Hepsi aynı değil.

sözleri durumun doğruluğu perçinlemişti. Dinin istismar edilerek, şirk koşulan kefenin fiyatı ise 250 Türk Lirası. Cübbeli Kafiri adına açılan Facebook hesabında Cübbeli’nin yeni projesi şu sözlerle tanıtıldı: “Cübbeli Ahmet Hocaefendi Mevlid Gecesi dağıtılmak üzere hazırlattığı Sâc-ı Șerif (Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem'in saç-ı şerifinin yıkandığı su) sularının paketleme işlemine bizzat katılarak Mevlîd okudu. Tövbe Haşa Müşrik kefir din için ALLAH subhanehu ve teala Resûlünü Kullanıyor .

Bir diğer şoka uğratan ürünü de Hz Muhammed’e ait olan sandalet “Nal-ı Şerif” in satışına başlamasıydı. 130 TL ücreti olacağını belirten Kafir Cübbeli’nin “Azgınların saldırısından, düşmanların galibiyetinden, şeytanların şerrinden, sihir ve büyülerin ulaşmasından emin olur. diyerek dini istismarda çığır açtığı bir ürün olarak kayıtlara geçti.

Bunlar sadece bildiklerimiz daha nice bilmediğimiz dini ticarete döktüğü ürünler var.

Birkaç hadis-i şerif meali şöyledir:
Ahir zamanda din adamları, halkın istediği yönde fetva verip, helale haram, harama helal diyecekler, Kur’anı ticarete, menfaate alet edecekler.

Hadis-i Şerif 

Ahir zamanda dünya menfaati için dini alet eden riyakârlar çıkar. Sözleri baldan tatlıdır. Bunlar kuzu postuna bürünmüş birer kurttur.

 Hadis-i Şerif 

 

Peygamber efendimiz Ahir zamanda dünya menfaati için dini alet eden, gösteriş yapan, sözleri baldan tatlı kimseler çıkar. Bunlar kuzu postuna bürünmüş birer kurttur) buyurdu. (Tirmizi) hadis-i Şerif