1

BÖBREK NAKLİ’NDE ‘OLMAZ DENİLEN’ YENİ YÖNTEMLER

2

MANDALİNANIN AZ BİLİNEN 7 ÖNEMLİ FAYDASI i

3

HER 4 KİŞİNDEN 1’İ RUHSAL VE DAVRANIŞSAL SORUNLAR YAŞIYOR

4

WMF KITCHENminis® MEYVE & SEBZE KURUTUCU İLE LEZZETLİ VE SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIKLAR

5

MAMOGRAFİ AKCİĞER RÖNTGENİ KADAR BİLE RADYASYON VERMİYOR!

6

MEME KANSERİ FARKINDALIK AYINDA FATİH ALTAYLI’DAN ÇARPICI SÖZLER: ‘‘BENİM DE MEMEMDE KİTLE ÇIKTI!’’

7

Çocuklarda “Serebral Palsi”ye dikkat!

MEME KANSERİ FARKINDALIK AYINDA FATİH ALTAYLI’DAN ÇARPICI SÖZLER: ‘‘BENİM DE MEMEMDE KİTLE ÇIKTI!’’

Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında MEMEDER’in bu yıl 3.’sünü gerçekleştirdiği Pembe Festival’in son gününe Gazeteci-Yazar Fatih Altaylı’nın sözleri damga vurdu.

Festivalin son oturumu olan ‘Medyada Meme Sağlığı’ söyleşisinde moderatörlük yapan Fatih Altaylı, 20 yıl önce memesinde eline kitle gelmesiyle büyük korku yaşadığını, bu nedenle kadınları kendisinden daha iyi kimsenin anlayamayacağını söyledi.

 

Meme Sağlığı Derneği’nin (MEMEDER) İstanbul Florence Nightingale Hastanesi’nde 3.’sünü gerçekleştirdiği Pembe Festival, sağlık medyasının usta isimlerinin konuşmacı olarak katıldığı Medyada Meme Sağlığı söyleşisiyle sona erdi. Söyleşinin moderatörü Gazeteci-Yazar Fatih Altaylı, açılış konuşmasına yaşadığı eski bir sağlık problemini anlatarak başladı. Altaylı, 20 yıl önce memesinde eline kitle gelmesiyle büyük korku yaşadığını, bu nedenle kadınları kendisinden daha iyi hiçbir erkeğin anlayamayacağını söyledi.

 

Fatih Altaylı: ‘‘Kadınları benden daha iyi kimse anlayamaz!’’

‘’Herkes zannediyor ki; bu kadınlara has bir rahatsızlık. Hayır, erkeklerde de oluyor. Bundan 20 yıl önce rutin muayene yaparken göğsümde bir sertlik var mı diye baktım, elime bir şey geldi. Bir şey yoktur dedim ama sonra her bilinçsiz tüketici gibi internetten araştırmaya başladım. Gördüm ki erkeklerde de görülen bir hastalıkmış. Panikledim, önce eşime sordum. ‘Sen manyaksın’ dedi. ‘Manyak olduğumu herkes biliyor da, bu başka bir şey, gidelim mi bir doktora?’ dedim. ‘Ne halt edersen et, ben karışmam.’ dedi. Ben Erkan Topuz’a gittim. Dedim ki ‘Hocam böyle böyle bir şey var’. Doktorum ‘Mamografi ister misin?’ deyince, ‘Yok hocam’ dedim, o kadar uzun boylu değil. Muayene etti, ‘Hakikaten bir şey var burada’ dedi ve ben Çapa Tıp Fakültesi Onkoloji bölümünde operasyon geçirdim. Bir kitle çıktı, herhangi kötü bir huyu olmayan. Ama kadınların ne hissettiğini, benim kadar iyi hissedecek başka birisi yoktur. O yüzden bu konuyu biraz içselleştirmiş olarak karşınızdayım.''

 

 

 

 

 

 

Ajansturkhaber,Erzurum,Erzurum haberleri