ERZURUM

ERZURUM Haberleri

ER-VAK’tan huzurevi önerisi

ER-VAK’tan huzurevi önerisi


ERZURUM 4.07.2024 15:51:00 0
ER-VAK’tan huzurevi önerisi

Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı Erdal Güzel, şehrin modern bir Huzurevi’ne ihtiyacı olduğunu belirterek halen Erzurum Şehir Hastanesi bünyesinde palyatif ve yaşlı bakım merkezi olarak değerlendirilen binanın elden geçirilerek Huzurevi’ne dönüştürülmesi önerisinde bulundu. 
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Güzel, yaşlı nüfusun artması, aile yapısındaki değişiklikler, ebeveynlerin çalışma hayatında bulunmaları, yaşlı bakım alanındaki profesyonel hizmetlerin azlığı gibi nedenlerden dolayı yaşlılara yeteri kadar hizmet verilemediğini belirterek, konuyla ilgili ciddi bir arayışın olduğunu hatırlattı. 
Eski bakış açılarının, günün şartları gereği değiştiğini vurgulayan Güzel, “Yaşlılık dönemini huzur içerisinde geçirmek isteyen büyüklerimiz için böyle bir ortamın ihdas edilmesi hem onlar, hem de aileleri için önemli bir hizmet olacaktır” dedi. 
Güzel, konuyu başta Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in bilgisine sunduğunu belirterek konuyla ilgili müspet yaklaşımların Erzurum ve bölge halkını memnun edeceğini söyledi. 
 


SPOR


GÜNDEM

Türkiye’de ilk olacak Sakathane’nin temeli atıldı
Başkan Büyükkılıç’tan Büyükşehir kurslarına davet
Başkan Aydın: Osmangazi’de konaklama süresini 1 haftaya çıkartacağız
Manisa'da Başkan Zeyrek pazarlığa aracı oldu
TOFAŞ, Marcquise Reed ile anlaştı

SON DAKİKA