ÖZEL HABER

ÖZEL HABER Haberleri

Başkan Alkan,Sokak Hayvanlarını Unutmayalım

Dünya Türk Birliği Güney Marmara Bölge Başkanı ve CAN VET Veteriner Kliniği Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Ahmet Metin Alkan, Bir Kap Su Bir Kap Mama, Sokak Hayvanlarını Unutmayalım çağrısında bulundu.


ÖZEL HABER 16.05.2024 14:02:00 0
Başkan Alkan,Sokak Hayvanlarını Unutmayalım

ENVER GÜLER

BURSA / AJANSTÜRK  - Dünya Türk Birliği Güney Marmara Bölge Başkanı ve CAN VET Veteriner kliniği Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Ahmet Metin Alkan  yaz mevsiminin yaklaşmasından dolayı bir çok zamanlarda bunaltıcı sıcaklar yaşanıyor olması nedeniyle sokak hayvanlarının su ve gıda sıkıntısı çekmemesi için hayvan severlere çağrıda bulundu. 

Başkan Alkan; “Sokaklarda yaşayan hayvanlara özellikle sıcak ve soğuk  havalarda yardımcı olmak önemlidir. Onların susuz kalması veya açlık çekmesi hayatlarını riske atabilir. Bu nedenle sağduyulu vatandaşlarımız uygun yerlere su kapları bırakarak sokak hayvanlarının susuz kalmamasını sağlayabilirler.

Yaz aylarında ancak suyu metal kaba koymamak gerekir. Metal kap daha kolay ısındığından suyun da ısınmasına neden olur. Bu sebeple plastik ya da cam kaplar tercih edebilirsiniz. Su dolu kapları da gölge alanlara yerleştirebilirsiniz.

Yapacağınız küçük bir jest ile onların yaşam koşullarını iyileştirebilir ve onlara destek olabiliriz.”  Sözlerini ifade etti.


SPOR


GÜNDEM

Türkiye’de ilk olacak Sakathane’nin temeli atıldı
Başkan Büyükkılıç’tan Büyükşehir kurslarına davet
Başkan Aydın: Osmangazi’de konaklama süresini 1 haftaya çıkartacağız
Manisa'da Başkan Zeyrek pazarlığa aracı oldu
TOFAŞ, Marcquise Reed ile anlaştı

SON DAKİKA